Anyák éjszakája

Anyák éjszakája – A nőiesség ünneplése – December 20.

Modranicht (mödranicht) óangolul azt jelenti „Az anyák Éjszakája”.

Ez egy olyan esemény volt, amelyet vagy a téli napforduló előestéjén tartottak.

Az Anyák Éjszakája olyan hagyomány, amely kifejezetten

a NŐI ŐSEINK, AZ OTTHON és A CSALÁD ŐRZŐI előtt tiszteleg.

Ahogy a napforduló előestéjén van, ez az ünnepség is jelzi Yule 12 éjszakás ünnepének kezdetét.

Ez egyben Földanya ünneplésének és a Földanyának való köszönetnyilvánításnak az éjszakája, ami az év bármely szakában csodás, és igen fontos dolognak tűnik.

— Bár Brigidnek február 1-én van már saját ünnepe, de egyesek ilyenkor is ünneplik. Ez nem véletlen, hiszen gyógyító istennő, a termékenység istennője is … —

Azt hiszem szép lenne, ha visszahoznánk Földanya és a Nőiesség ünneplését!

„Bizonyos források szerint az Anyák Éjszakája egy családi szertartás volt, amelyet elhunyt őseink tiszteletére ünnepeltek, és amely a Yule érkezése előtti virrasztás éjszakájából áll, ahol megidézték a természeti Istennőket. A háziasszonyok lakomát rendeztek a Három Anyának, három kést és edényt hagyva az asztalon, hogy ehessenek. És eljöttek az újszülöttek szent életlángjának őrzői, akiket Perchten néven ismertek. Néhány régi történet azt meséli, a gyerekek látták őket hálószobájuk csendjében és sötétjében. Azt mondták, hogy néhány fehér ruhás hölgy jött az ágyukhoz, és nem szóltak hozzájuk, csak megfigyelték őket. Ők voltak azok az Anyák, akik a világ sorsát szőtték, – a gyermekek szülei anyagi javakat, bölcsességet és védelmet kértek tőlük. Hozzájuk fordultak tanácsért, és tőlük kérték, hogy vigyázzanak a családra. …”

„Más mítoszok és ősi legendák mesélnek a három anyáról, akik a világfa tövében ülnek, és a jövőt szövik. Nekik van megszentelve a karácsony éjszakája, amelyet őseinkhez hasonlóan ünnepelünk. Ahogy egy nagy költő fogalmazott, ahhoz, hogy láthassuk ezeket az anyákat, önmagunkhoz kellene fordulnunk, népi létünk gyökereihez, amelyek ma egyetemes szimbólumot találtak a világ sugárzó fájában.”

Art: Ryan Murray

Brigitta Mária
Brigitta Mária

Szia, Rezsóanyu vagyok, azaz Tóth Brigitta Mária. Amikor ikerlányaim, Renáta és Zsófia megszülettek, a nevükből alkottam a Re+Zsó+Anyu nevet.

Articles: 39

Leave a Reply

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük